Denizli'de yetişkinler için yüzme dersleri üç farklı havuzda devam etmektedir. Denizli Yüzme Kursunda devam eden yetişkin yüzme kursu hakkındaki bilgiler günceldir. Su Dünyası Spor Kulübünde yetişkinlere  bire bir olarak özel yüzme dersi ve grup dersleri verilmektedir.

Yetişkinler için yüzme kursları  8- 10 kişilik gruplar halinde üç basamaktan oluşmaktadır. Her yeni başlayan üyenin yüzme seviyesi, spor geçmişi ve suya karşı adaptasyonu değerlendirilerek hali hazırda devam eden eğitim branşlarımızda eğitime başlatmaktayız.

Başlangıç seviyesi, orta seviye ve yüzme bilenlerden oluşan eğitimlerimiz aylık üyelik şeklindedir. Aylık üyeliklerde derslere katılım hafta da iki gün birer saat şeklindedir. Aylık ders süresi 8 ders, her ders 1 saat sürmektedir. Yetişkin yüzme kursu üyelikleri bay - bayan karma olarakda yapılmaktadır. Aylık üyeliklerde katılamadığınız dersleri telafisi yapılmamaktadır.

Yetişkin yüzme eğitimleri kulübümüzün belirlediği gün ve saatlerde yapılmaktadır. Her derse en az 20 dakika önce gelinmelidir. Yüzme eğitimi öncesi çok önem verdiğimiz ısınma ve esneme egzersizleri yapılarak grup organizasyonu yapılmaktadır.

Yetişkin yüzme kursu eğitimlerinin ilerleyişi ve grup çalışmalarının dinamiği ile sizlerde kısa sürede yüzme öğrenebilir ve yüzme tekniğinizi geliştirebilirsiniz.

YETİŞKİNLER İÇİN YÜZME EĞİTİMLERİ
Su Dünyası Spor Kulübünde başlangıç seviyesi, bu grupta yapılan çalışmaların en başında bireylere yüzme sporu hakkında bilgiler verilir. Yüzme nedir? Yüzme teorik olarak anlatılır. Suda duruş  ( streamline ), yüzmede nefes alma nefes verme teknikleri öğretilir. Aynı zamanda havuz kenarında ayak çırpma, yüzme bordları ile altı ayak bir nefes çalışmaları. Sadece baş dışarıda yüzme tahtası ile ayak çırpma gibi fiziksel kapasiteyi arttıracak çalışmalar yapılmaktadır.

Orta seviye , başlangıç seviyesinde yapılan çalışmaları kısa sürede kavrayan ve istenilene seviye yakın yapan arkadaşlar bu grupta yer almaktadır. Orta seviye dediğimiz bu programda daha çok kol çalışmaları, rotasyon, yandan nefes alma ve su üzerinde durma gibi çalışmalar pekiştirilmektedir.
Yüzme bilen veya yüzme tekniğini geliştirmeye yönelik bu üçüncü grup ise diğerlerine göre daha tempolu ve kondisyonel çalışmaların yer aldığı gruptur. Serbest ve sırtüstü yüzme tekniğinin gelişimi ve bu tekniklerde yer alan diğeR hareketlerin yoğun işlendiği gruptur.
Amacımız:

Su Dünyası Spor Kulübü

Denizli ve çevresinde modern yüzme havuzlarında ve güvenilir ortamlarda yetişkinlere ve çocuk yaş gruplarına bilimsel metodlarda yüzme sporunu sevdirmek ve öğretmektir.Aynı zamanda ileriye yönelik küçük yaş çocuklar da sporcular yetiştirmektir.

Denizli Yüzme Kursu, Denizli Su Dünyası Spor Kulubü, Denizli Yüzme Okulu
Denizli Yetişkin Yüzme, Denizli Serbest Stil Yüzme, Denizli İleri Yüzme kursu