Su Dünyası Spor Kulubu olarak çocuklar için yüzme eğitimlerimiz Denizli'nin en faal ve modern yüzme havuzu olan Atatürk Yüzme Hazlarında sürdürmeye devam ediyoruz. Su Dünyası Spor Kulubu Denizli'nin en havuzları olan Atatürk Yüzme Havuzlarında çalışmalarımız aylık üyelikler şeklinde olup çalışmalarımız yaz ve kış devam etmektedir. Çocuk yüzme kursu programlarımızda yaş sınırlamamız 03 yaş ile 14 yaş çocuklardan oluşmaktadır.

Erken yaşlarda bilginin ve deneyimin daha hızla nüfuz ettiği su götürmez bir gerçek! Sağlıklı bir hayatın başlangıcı için sizler de çocuklarınızı yüzme kursuna kayıt ettirebilirsiniz. Sağlıklı ve aktif bir yaşamın ilk zamanlarında öğrenen çocuklar hayatı boyunca bu deneyimi sürdürecektir. Yaş gruplarına ve deneyimlerine göre sınıflandırarak eğitime başlıyoruz.

Su Dünyası Spor Kulubu olarak Denizli Yüzme Kurslarında yapacağımız seviye tespiti deneyim ve yaşa göre sınıflandırmada bize yardımcı olacaktır. Özel eğitmenlerimizle çocuk psikolojisine uygun şekilde davranılması başta olmak üzere tüm teknik ve psikolojik ahlaka uygun şekilde hareket etmekteyiz. İşimizi sadece yüzmeyi öğretmekten ibaret olmadığını düşünerek hareket etmekteyiz.

Su Dünyası Spor Kulübü - Denizli Yüzme Kursu
Çocuk yüzme kursu eğitim faaliyetleri gruplar halinde yapılmaktadır. Her grup maksimum 7 – 8 çocuktan oluşmaktadır. Çocukların yaş ortalamaları ve yüzme seviyeleri göz önünde bulundurularak gruplar organize edilmektedir. Çocuk yüzme derslerine başlarken yüzme öncesi ısınma esneme egzersizleri eğitmenler eşliğinde yapılarak yüzme derslerine başlanmaktadır.

Çocuk yüzme eğitimlerinde derslerin akışı üç basamaktan oluşmaktadır. Kursa yeni başlayan çocuklar, orta seviyede olanlar ve yüzme bilenler şeklindedir. Her grubun başında bir eğitmen söz konusudur.

Çocuklarda yüzme öğrenme süresi her çocukta değişkenlik göstermektedir. Çocuk yüzme kursu eğitimi sürecinde kısa sürede aşama gösteren çocuklar yetenekleri doğrultusunda bir üst sınıfa geçerek yüzme becerilerini geliştirecek çalışmalar yapmaktadır.
Denizli Su Dünyası Spor Kulübü Çocuk Yüzme Kursları